Cukiernia Mrugała to firma rodzinna, której siedziba znajduje się w Jeleniej Górze w ścisłym centrum jego zabytkowego śródmieścia, tuż obok rynku miejskiego. Tak wyjątkowe położenie zobowiązuje nas do wysokiego poziomu naszego kunsztu cukierniczego, bo jesteśmy wizytówką Jeleniej Góry wobec turystów i mieszkańców.

Nasza firma funkcjonuje w regionie jeleniogórskim od lat 90 ubiegłego stulecia, choć początki działalności sięgają roku 1970, kiedy to powstał w Świerzawie w Dolinie Kaczawy mały zakład cukierniczy stworzony przez Stanisława Mrugałę. Obecnie firma zatrudnia ponad 40 pracowników, posiada dwa zakłady produkcyjne. Pracownia cukiernicza znajduje się przy sklepie w Jeleniej Górze co gwarantuje, że zakupione tutaj produkty będą zawsze świeże i najlepszej jakości. Nowoczesna piekarnia położona jest na ekologicznie czystych terenach poza miastem - na wzgórzu nad Dziwiszowem. Przy produkcji pieczywa korzystamy z własnego ujęcia wody głębinowej co zapewnia doskonały smak i rozrost ciasta chlebowego.

Aktywnie działamy we wszelkich inicjatywach organizowanych przez środowisko cukierników oraz rzemieślników.Efektem tego były nietuzinkowe wydarzenia, w tórych braliśmy udział (czekoladowa rzeźba Adama Małysza naturalnej wielkości, czy prawdziwy dom z piernika).

Również współpracujemy z władzami miasta Jeleniej Góry między innymi stworzyliśmy na 800 rocznicę lokacji miasta okolicznościowy tradycyjny piernik jubileuszowy.Nasze wyroby tworzymy z pasją, przez co cieszą się uznaniem i przychylnością klientów.

Jesteśmy najchętniej wybieraną firmą w Jeleniej Górze do uświetnienia uroczystości weselnych doskonałymi wyrobami cukierniczymi. Wysoką renomę zakładu tworzą ludzie w nim zatrudnieni, mistrzowie rzemiosła, którzy oprócz wykonywania zwykłych czynności produkcyjnych, również szkolą młodych adeptów sztuki cukierniczej i piekarskiej. I na tym polu nasz zakład może się poszczycić sukcesami i to światowymi. Dwoje młodych cukierników u nas wyszkolonych odniosło sukcesy w Mistrzostwach Polski Cukierników, a nawet jeden z nich w roku 2000 zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata Młodych Cukierników w Lizbonie.Mamy nadzieję, że zamysł tej strony, w której na kolejnych stronach zapoznacie się Państwo z naszymi propozycjami tortów okolicznościowych, ciast i ciasteczek, zachęci Państwa do odwiedzin jednego z naszych sklepów firmowych lub poszukacie pieczywa z logo Mrugała w pobliskim sklepie.

torty okolicznościowe

torty ślubne

ciasteczka